Další soutěžní kolo naše hráče dost bolelo

14.11.2023

Naše juniorské týmy nejsou žádná ořezávátka, ale i přesto kluci i holky při svých zápasech dost vytrpěli. 2 hráči v nemocnici - jeden se zlomeným nosem a druhý s nakopnutým kotníkem a u děvčat 2x vyražený dech a 2x rozbitý ret (sice jen u jedné hráčky). Drobné potyčky vůbec nepočítáme. Výsledkem jsou ne moc podařené zápasy, kdy junioři museli skousnout hodně těžkou porážku proti favorizované Nové Pace a naše lvice si ze zájezdu do západních Čech vezou jednu vydřenou výhru z Toužimi a hodně bolestivou prohru se Sokolovem.

Junioři U19

Tým Nové Paky je adeptem na ligu v této kategorii a disponuje fyzicky vybavenějšími hráči, ale i tak v minulém kole prohráli se šikovnou Litomyšlí, což nás mohlo motivovat k tomu, že nejsou neporazitelní a za příznivých okolností bychom je mohli překvapit. Od začátku zápasu však bylo jasné, že se nám to nepodaří a šlo spíše o udržení přijatelného výsledku. Soupeři dominovali pod košem i střelbou z dálky a hráli fyzicky hodně důrazně, což nejdříve pocítil při bodyčeku Jirka, který se ve vzduchu otočil a spadl téměř na hlavu. Naštěstí se mu nic vážného nestalo. Ve druhé půli utkání opustil Štěpán, který dostal loktem do nosu a krvácení dostal pod kontrolu až lékař v krajské nemocnici. Po další chvíli odkulhal ze hřiště i kapitán Jonáš.

Hra Nové Paky byla sice velmi tvrdá, ale zároveň efektivní a je otázkou, zda by si s nimi poradil náš loňský tým. Letošní ročník je u nás postaven ze spíše mladších hráčů a naši 2 hráči ročníku 2005 ze tří bohužel chyběli. Chvíli před koncem jsme inkasovali i neoblíbené kilčo, které u nás moc nepamatujeme a nezbývá nám nic jiného, než se před soupeři sklonit, zapomenout a pokračovat v dalším průběhu sezóny snad s lepšími výsledky :-)

SKB Česká Třebová :  Sokol Nová Paka      61:106 (14:27, 28:46, 44:80)

Body: Jonáš 16, Jelen 13, Pepa 10, Šimon 7, Štěpán 5, Sam 5, Michal 3, Jirka 2
Šestky: Jelen 5/3 :-|, Šimon 4/2, Sam 2/1

Juniorky U19

333 km dlouhý zájezd začínal v bližší Toužimi, což je město v západních Čechách. Nachází se v Tepelské vrchovině, 36 km jihovýchodně od Karlových Varů a 51 km severozápadně od Plzně. Náleží do Karlovarského kraje a okresu Karlovy Vary. Protéká jí řeka Střela a v okolí města se nachází množství rybníků. Nic víc jsme o soupeři nevěděli.

V 15 hodin začínalo utkání v menší, ale sympatické tělocvičně, kde na nás čekalo dle vizáže družstvo místních žen. Dle jejich nasazení to vypadalo, že si věří na vítězství a v prvním poločase to tak i vypadalo, když jsme po první čtvrtině prohrávaly 14:10. Opět hustá zónová obrana dávala našim bojovnicím zabrat, ale naštěstí se nám podařilo ve druhém poločase domácí uběhat, když jsme třetí čtvrtku vyhrály 20:10, což bylo pro celkový výsledek zásadní. V prvním poločase se nejvíce dařilo Vendy, která dala bez jednoho 20 bodů a druhá půlka patřila Verče, která dala 16 bodů.

TJ Sokol Toužim : SKB Česká Třebová     46:61 (14:10, 24:26, 34:46)

Body: Vendy 25, Verča 19, Míša 9, Natka 4, Ema 3, Johanka 1
Šestky: Vendy 12/6, Johanka 2/1, Míša 2/1, Verča 2/1 (krásných 50% :-)

Po noclehu v Lokti, kde jsme strávily příjemný večer, nás čekal přesun do blízkého Sokolova. Ambiciózní tým, který se ještě ve čtvrtek omlouval, že má nemocné hráčky a budou hrát s mladšími a v šesti, nás nečekaně přivítal v plné sestavě, když se dle trenérky všechny děvčata zázrakem uzdravily. Začátek zápasu sliboval pěkný basketbal bez zónové obrany a oba týmy se střídaly v průběžném vedení. Celkem šlo vidět 12x shodné skóre a 11x změnu ve vedení. Našich 8 děvčat včetně tří hráček ročníku 2008 bojovalo statečně, ale šlo vidět, že nám trochu docházejí síly a v závěru, když jsme potřebovaly skórovat a měly jsme k tomu úplně jednoduché pozice, se nám toto bohužel nepodařilo. Soupeřkám naopak přálo střelecké štěstí, což nás typicky sráželo na kolena. Samotnou kapitolou byl výkon rozhodčích, kteří nechaly spoustu agresivních faulů bez odezvy a naopak pískaly nesmyslné zákroky. Naše hráčky skončily i s vyraženým dechem, když Vendy nakoupila po nájezdu loktem do solaru a na Verču padla "největší" hvězda domácích. Lucka si dvakrát vyčistila zuby vlastní krví, takže naším největším úspěchem asi je, že jsme dohrály bez vážného zranění. Bohužel jsme zápas v závěrečné části nezvládly a musíme tak přijmout druhou prohru a soustředit se na další zápasy v soutěži. Věříme však, že Kolín i Sokolov doma zvládneme porazit.

BCM Sokolov : SKB Česká Třebová     62:50 (18:18, 31:29, 46:42)

Body: Vendy 19, Verča 18, Míša 8, Lucka 2, Johanka 2, Ema 1
Šestky: Vendy 10/3 !!!!!!!, Johanka 2/2 :-), Ema 2/1, Míša 2/1

tr. bohužel jsme se museli obejít bez Nelči a Natálky, což by nám pro střídání hodně pomohlo, protože v 8 se proti 12 hraje špatně. Zároveň se nemůžeme spoléhat jen na střelbu dvou hráček, ale i ostatní by se měly bodově více zapojit. Snad se jim to podaří již za 14 dní v České Třebové. Přijďte všichni podpořit :-)