Juniorky získaly potřetí v řadě medaile

19.04.2024

Letošní ročník zakončila naše děvčata na turnaji FINAL 4 v Kolíně, který vyhrál základní část dlouhodobé soutěže. V semifinále nás čekaly soupeřky ze Sokolova a bohužel jsme si neporadily s velmi přísným metrem rozhodčích, když nedohrály 4 hráčky základu a čekal nás tak souboj o bronzové medaile proti Varnsdorfu, který prohrál v semi s domácím Kolínem

BCM Sokolov : SKB Česká Třebová     77:71     (13:12, 43:27, 60:49)

První turnajový zápas začal pro nás jak z říše snů. Ve 3. minutě jsme vedly 9:0. Postupně se nám však začaly hromadit fauly a BCM začalo stahovat a v poslední minutě skóre překlopily na svou stranu 13:12. První 3 minuty druhé čtvrtiny byly pro nás tragické a pro výsledek rozhodující, když jsme je prohrály 15:1. Během této části však byly "hodně" přísně odpískané fauly a jiné zvláštní zákroky, což naše holky dost srazilo do kolen a dostaly jsme se pod deku (skóre 38:17). SKB se ale začalo oklepávat a i když měla Vendy "4" fauly, Míša a Verča po "třech", tak jsme chtěly zabojovat o zvrat. Poločasový rozdíl 16 bodů se nám v historii již několikrát podařilo otočit a tak jsme se nevzdávaly. Hned po poločase jsme byly opět iniciativnější my a podařilo se nám zredukovat náskok na rozdíl 9 bodů. Bohužel nás v této fázi opět srazily k zemi 2 trojky o desku hráčky Turanské ve 24.minutě. Před závěrečnou částí byl před námi rozdíl "pouhých" 11 bodů a šly jsme do boje. Míša už však byla na lavičce a postupně šla do "tepláků" Jolča (32.minuta), Vendy (33. minuta) a Verča (36.minuta). Naše lavička se však vydala ze všech svých sil a utkání zdramatizovaly na 75:68. V poslední minutě jsme navíc měly možnost šesti trestných hodů a podařilo se nám proměnit pouhý jeden.

Body: Nela 21, Verča 19, Jolča 9, Natka 8, Vendy 7, Ema 2, Johanka 2, Míša 2, Natálka 1estky:
Šestky: Nela 9/5, Vendy 7/5, Jolča 2/2, Verča 3/1, Natálka 2/1, Jolča 2/0

tr. Holky měly určitě na výhru. Bohužel jsme nedokázaly upravit naši hru a neporadily si s nulovou tolerancí kontaktu pro rozhodčí, na což není náš styl hry nastavený. I přes velkou ztrátu jsme se ještě vzchopily a chválím i celou lavičku, která předvedla neskutečný výkon v závěru a k finále chyběl malý krůček.

SKB Česká Třebová : TJ Slovan Varnsdorf     84:69     (19:16, 32:31, 52:48, 68:68)

Boj o třetí místo začal stejně jako v semifinále a stejně jako v posledním zápase s tímto šikovným týmem a to naším drtivým náporem. Ve 3. minutě jsme vedly 11:2. Asi nám ale dobré úvody nepřináší štěstí, protože pak začneme polevovat a soupeřky opět brzy náskok stáhly a ve 12. minutě se dostaly i do vedení. Od této doby až do konce utkání byl zápas velmi vyrovnaný a zajímavý. Oba týmy se střídaly ve vedení a i když jsme ve 37. minutě dokázaly odskočit na 7 bodů, Varnsdorf nás přitlačil a především Michalinová (30 bodů) nám dávala velmi zabrat. Poslední minuta za stavu 68:68 byla velmi nervózní a kterýkoliv tým mohl udělat zásadní chybu, která by rozhodla celé klání. Nic, co by ovlivnilo výsledek se však nestalo, a tak se bojovalo o bronz i v prodloužení. Poslední pětiminutovku sezóny však naše juniorky zvládly bravurně a Varnsdorf jsme rozdrtily 16:1.

Závěrečný turnaj změnu v pořadí po základní části nepřinesl a každý odjel s tím, čím přijel, protože ve finále porazil domácí Kolín naše soupeřky ze semifinále.

Body: Verča 20, Vendy 18, Nela 14, Míša 13, Natálka 10, Jolča 6, Lucka 3
Šestky: Míša 8/2, Vendy 6/2, Verča 2/1, Lucka 2/1, Nela 2/0, Johanka 2/0

tr. Děvčata si pro nás i fanoušky připravila opravdu zajímavou podívanou na závěr letošního vystoupení. Ztratit 7 bodů v závěru a opět stejně jak v semifinále proměnit jednu šestku z pěti v poslední minutě nás mohlo stát závěrečnou radost. Holky to ale dokázaly a v prodloužení jsme měly navrch.

Obrovské poděkování patří všem našim svěřenkyním, ale také našim juniorům a fanouškům, kteří nás na závěrečný turnaj doprovodili a vytvořili perfektní kulisu a hnali náš tým neustále kupředu, i když se nám v prvním utkání nezadařilo.