Juniorky zvládly 2 domácí zápasy i v novém prostředí

13.12.2023

O minulém víkendu si naše juniorky zkusily 2 domácí zápasy v novém prostředí haly ZŠ Nádražní, kde jsme musely hrát z důvodu obsazenosti naší domovské haly. Jelikož zde ani netrénujeme, jednalo se tak i pro naše hráčky spíše o hostující zápas. Obě utkání se odehrála až v neděli poté, co byl tým z Tábora zasypán v sobotu sněhovou nadílkou a kalamita jim nedovolila vyrazit. Naštěstí se však podařilo uskutečnit náhradní plán, a tak jsme odehrály v neděli 2 zápasy po sobě. Nejprve nás však čekaly soupeřky z Kladna. Ani jeden z těchto týmů s námi doposud nehrál, a tak jsme vůbec nevěděly, co můžeme očekávat.

SKB Česká Třebová : Sokol Kladno    67:53     (14:7, 24:29, 44:41)

Od úvodního rozskoku měl náš tým mírně navrch, když jsme se hned trojkou a dvojkou dostaly do vedení 5:0. Tento minináskok jsme si udržely po celou dobu první čtvrtiny,  i když soupeřky v úvodu druhé stáhly na 14:12. Brzy jsme však opět utekly na 22:13 a vypadalo to na jednoznačný průběh pro SKB. Od toho je to však basketbal a během 16. minuty jsme obdržely 3 trojky a následně 3 dvojky a rázem jsme prohrávaly 22:29 (během tří minut jsme zahrály 0:16). Naštěstí pár vteřin před koncem poločasu proměnila svůj pokus Natálka Melnyková a trošku nás před přestávkou uklidnila.

Soupeřky bránily opět v nepříjemné zóně a tak byla taktika do druhé půle jasná a to bránit po celém hřišti a ze získaných míčů provádět rychlé protiútoky. Našim juniorkám se to podařilo a v této fázi zahrály fantasticky. Brzy bylo srovnáno a následnými nájezdy především Nely jsme vrátily klid do našich plachet a stav byl 39:31 pro nás. Po vystřídání hlavních opor zápasu se však hostující ještě oklepaly a před poslední desetiminutovkou byl náš náskok pouze 44:41.

V poslední části kralovala na hřišti naše Verča, která 13 body v této čtvrtině dotáhla náš tým k vítězství.

body: Verča 25, Vendy 20, Nela 14, Natálka 2, Johanka 2, Míša 2, Lucka 2
šestky: Verča 7/6 :-), Vendy 4/2

SKB Česká Třebová : BK Medvědi Tábor     67:54    (25:13, 41:24, 51:40)

Druhý zápas začal o hodinu a půl po skončení prvního utkání, ale jsme rádi, že soupeřky z dalekého Tábora dojely. Dopoledne prohrály v Kolíně 75:61 a dle tohoto výsledku jsme mohly soudit, že budeme mít také trochu převahu. Jako jeden z mála týmů začaly hostující juniorky bránit osobní obranou, což se jim ale úplně nevydařilo a brzy jsme získaly náskok deseti bodů. Navíc naše první 4 koše vsítily 4 různé hráčky a soupeřky působily dost otráveně.

Po první čtvrtině tak i Tábor přešel do zóny, kde se jim dařilo alespoň udržovat stejný odstup. Náš největší náskok byl 23 bodů, o který jsme ale opět úspěšně přišly, když ve 33. minutě byl stav "pouze" 51:43. Naše děvčata však měla utkání pod kontrolou a zaslouženě získala další 2 body do tabulky, kde nám zatím patří po půlce soutěže "požadované" třetí místo, ale popereme se ještě určitě o vzestup. Po novém roce nás hned čeká Kolín, což bude pro další vývoj rozhodující.

body: Verča 20, Vendy 20, Nela 10, Natka 6, Míša 5, Lucka 4, Žofie 2
šestky: (Verča 2/2, Míša 2/2, Vendy 3/2) super :-), Natálka 2/0 !!, Nela 2/0 !!

trenér: Holky předvedly 2 pěkné výkony a zaslouženě 2x vyhrály. I když většina soupeřek brání zónovou obranou, naše hráčky je dokážou fyzicky náročnější obranou potrápit a ještě máme sílu na rychlé protiútoky. Jsem rád, že se bodově k Vendy a Verče přidala Nela a věřím, že již v dalším zápase se více bodově chytnou i ostatní hráčky. Důležitý je samozřejmě výsledek celého týmu a každá naše hráčka odevzdala na hřišti "své" maximum. Speciální pochvala patří Lucce, která opět získala nespočet míčů od soupeřek. Verča měla také vynikající šestky 9/8, což je u nás nevídané :-)