Pěkně rozjetý víkend zakončil ŠOK v Děčíně

01.02.2024

Poslední lednový víkend patřil opět třebovskému basketbalu a našim juniorským celkům. Předehrou pro tyto zápasy byl maturitní ples některých našich odchovanců a téměř stoprocentní účast všech hráčů na něm :-). Ranní zápas v 8:30 v Náchodě nebyl tedy pro naše chlapce příznivou událostí a domácí asi spoléhali na naší indispozici, jelikož jsme žádali o časový přesun právě z tohoto důvodu. I když na sraz v 6:30 nedošel ani jeden hráč včas, všichni byli způsobilí k transportu do Náchoda. A kluci předvedli dlouho neviděný výkon, kdy se jim dařilo téměř vše (krom šestek) na co sáhli. Hráli uvolněně a spíše domácí působili ospalým dojmem.

V neděli jsme jeli s děvčaty nejprve do Varnsdorfu, kde nás čekaly těžké soupeřky včetně dvou nejlepších střelkyň v soutěži (Doležalová a Michalinová). Doma jsme sice jasně vyhrály, ale favority jsme nebyly a naše juniorky předvedly moc pěkný výkon se zaslouženým vítězstvím.

Poté jsme přejížděly do Děčína, kde jsme domluvily utkání místo sobotního termínu. Před námi hrál s válečnicemi BC Kolín, se kterým se taháme o špičku tabulky a domácí s nimi prohrály o cca 40 bodů, což nás stavělo do pozice jasného favorita.

NRL U19

BK Bizoni Náchod : SKB Česká Třebová     49:78    (18:21, 25:45, 35:58)

Poslední tým tabulky nám dokázal vzdorovat jen první čtvrtinu, která byla velmi vyrovnaná. Od druhé části jsme však začali navyšovat náš náskok a domácí vůbec nestačili na naše "rychlíky" v obraně. Navíc se dařilo i střelecky a utkání jsme do poločasu defacto rozhodli. I poslední 2 čtvrtiny jsme vyhráli a junioři tak splnili částečně náš celosezónní cíl.

Body: Štěpán 19, Jonáš 19, Jirka 10 (tancující smajlík), Šimon 9, Sam 8, Jelen 7, Petr 4, Petr V. 2
Šestky: Štěpán 3/1, Jelen 4/1, Jirka 4/0, Petr 2/0, Sam 1/0 (Celkem 14/2 - ?!?!?!?!??!?!?!?!? nechápu)

Východočeský pohár juniorů U19M

BK Bizoni Náchod: SKB Česká Třebová     49:74     (16:14, 31:31, 42:54)

Pohárový zápas byl velmi podobný prvnímu s tím rozdílem, že u nás se pravidelně na hřišti ocitlo všech 10 hráčů a hrálo se 4*8 minut. Tentokrát se domácí udrželi až do vyrovnaného poločasu, ale následující dějství jsme vyhráli 23:11 a 20:7. Získali jsme tak i první výhru v poháru a již se těšíme na další zápasy do Nové Paky.

Body: Jelen 16, Jonáš 15, Petr 14, Jirka 7, Štěpán 7, Lukáš 6, Sam 4, Šimon 3, Petr V. 2, Michal 0 (bohužel jeho nádherný koš napsali někomu jinému :-)
Šestky: Štěpán 2/2, Jonáš 3/2 !, Jirka 2/1 !

tr. dnes se kluci basketbalem bavili a na jejich projevu to šlo vidět. Chválím, že všichni zodpovědně přišli po náročném plese na zápas a předvedli moc pěkný výkon :-)

Juniorky NRL U19

TJ Slovan Varnsdorf - SKB Česká Třebová     59:66     (18:18, 30:36, 44:56)

Děvčata zahájila svůj první zápas velice aktivně a na domácích bylo znát, že mají z našeho týmu veliký respekt. Po 4 minutách jsme vedli 14:2 a zdálo se, že budeme budovat co největší náskok pro lepší skóre v tabulce. Tyto úvahy však přišly v niveč, jelikož hráčky z Varnsdorfu se oklepaly a do konce čtvrtiny se jim podařilo hru srovnat a začínaly jsme od znovu. Ve druhé části jsme se dostaly i do pozadí a prohrávaly jsme místy i o 5 bodů. Po pauze jsme opět opratě zápasu držely v rukou my a dařilo se nám celkem dobře provádět rychlé protiútoky a během chvíle jsme zase vedly o 15. Bohužel jsme do poslední části neudržely nastavené tempo a náš náskok se opět ztenčil na konečných 7 bodů. Pro nás však byla důležitá výhra, což se nám podařilo a mohly jsme se těšit na "lehké" utkání v Děčíně.

Body: Vendy 19, Nela 12, Natálka 11, Míša 9, Verča 8, Johanka 4, Natka 2, Ema 1
Šestky: Natálka 4/2, Ema 2/1, Vendy 3/1 !!, Verča 2/0 !!

Válečnice Děčín - SKB Česká Třebová     51:47     (18:13, 29:31, 43:38)

Náš hrací víkend měl zakončit soupeř, který vyhrál za poslední 2 sezóny jeden jediný zápas a to zrovna proti Varnsdorfu. Věděly jsme ale, že i nám loni dělal problémy, když na druhý zápas nastoupilo několik hráček hrajících ligu. Změna termínu oproti původnímu plánu tedy nebyla pro nás přínosem, jelikož zatím co si Kolín přijel zatrénovat a bez problémů vyhrál o 40 bodů, proti nám nastoupila co se bodů týče nejlepší hráčka extraligové Slunety Barbora Valachová. Její přítomnost na hřišti šla velice znát a i díky ní dostaly ostatní válečnice novou krev do žil a hrály docela pěkný basket. Zónová obrana nám neumožňovala nájezdy do koše a naše střelba byla tragická. Celkem cca 90/20 a jen trojek bylo 35/3.

Nicméně zápas byl velice zajímavý a nerozhodnutý až do konce. Našim se podařilo několikrát získat náskok až 10 bodů, aby si jej domácí zase mohly vzít nazpět. SKB se snažilo ze všech svých sil, ale bohužel, jak to v basketbale někdy bývá, nedařila se vůbec, ale vůbec střelba a možná i pocit křivdy, že proti nám hraje ligová hráčka zapřičinil velmi smutnou porážku, kterou jsme odevzdaly zřejmě šanci na první místo v soutěži.

Body: Verča 11, Natálka 9, Vendy 8, Ema 6, Míša 6, Nela 5, Lucka 2
Šestky: Nela 2/1, Verča 2/1, Vendy 2/0 !! a Ema 4/0 !!!!

tr. holky odehrály dvě velmi těžká utkání a jediné, co mohu říci je, že mne prohra s posledním týmem soutěže strašně mrzí, zvlášť poté, co jsme doma vynikajícím výkonem přehrály Kolín. Myslím si ale, že i prohra o 4 nám dá nakonec více, než výhra o 40 a uvidíme, jestli se nám hned v dalším kole podaří přehrát doposud neporažený Sokolov.