První zápas mužů nedopadl podle představ

04.10.2024

Po našem týmu žen se k prvnímu zápasu v dospělé kategorii museli nachystat i muži a hned na úvod soutěže nás čekalo derby se sousedním Ústí nad Orlicí. Bohužel nám chyběli Sam a "nejstarší" hráč týmu Vlasta Řehoř a tak jsme se museli pokusit o první výhru porvat bez nich.

Vstup do zápasu nám vyšel dostali jsme se do rychlého vedení 10:1, bohužel se poté ukázala nezkušenost našeho týmu, když jsme občas až zbytečnými fauly zajistili "mužům středního věku" z Ústí trestné hody, které je nakopli k otočce. Úvodní vedení se nám tedy udržet nepodařilo a naše snahy na protiútok většinou skončili zahozeným míčem nebo se nám nepodařilo chytit klíčovou přihrávku. Druhá čtvrtina se pro nás nesla v podobném duchu, opět se nám nedařilo zakončení ani nahrávky a tak vedení našeho soupeře narůstalo. Naštěstí ke konci čtvrtiny hráčům Ústí docházeli síly a nám se podařilo konec čtvrtiny vyhrát 12:0 a opět nás to vrátilo do zápasu.

Podobně jako 2. čtvrtina vypadala i 3. Jen náš závěr už nebyl, tak demoliční. Ve čtvrté čtvrtině nám opět selhala střelba, kde se sice Filip trefil 2x za 3 body, ale nic víc jsme víceméně nezvládli.

Závěrem myslím že náš tým nepředvedl špatný výkon, dokonce nám poměrně padaly i trestné hody (9/13), a pokud se nám podaří vyvarovat se začátečnických chyb, tak můžeme být nebezpečným soupeřem pro každý tým v této soutěži.

¨SKB Česká Třebová : BK Ústí nad Orlicí     52:63 (12:21, 27:33, 45:53)

Body: Jonáš 17, Filip 10, Šimon 10, Jelen 6, Lukáš 5, Štěpán 2, Filip K. 2 (první body v skb)
Šestky: Jonáš 4/3, Filip 2/2, Šimon 2/2, Lukáš 2/2, Jelen 3/0 ???