Těžké zápasy pro naše dospělé kategorie

16.10.2024

O víkendu 12.-13.10. jsme nejprve hostili v sobotu v obou dospělých kategoriích (muži i ženy) týmy, které v loňské sezóně naše aktuální soutěže vyhrály. S děvčaty přijel poměřit síly tým Hradec Králové "B", kde hraje i Michala Hartigová (česká basketbalová reprezentantka, mistryně Evropy z roku 2005). A na "kluky" dojel velmi zkušený tým z Pardubic včetně Petera Majeríka, který má ligové zkušenosti z Mattoni NBL a výšku 206 cm. I zbytek týmu byl oproti našim hráčům poněkud fyzicky vyspělejší. A tak naše "nováčky" čekala dost tvrdá práce. I přes prohry však všichni naši hráči podali velmi bojovné výkony a rozhodně ostudu neudělali.

V neděli nejprve "holky" poměřily síly naopak s posledním týmem loňské sezóny ze Stěžer, kde jsme si přáli výhru a naši borci sehráli utkání s Přeloučí, kterou vede velezkušený Radim Konvalina, který dal v sobotu v Ústí 30 bodů a především díky němu vyhráli tam, kde my jsme propadli. V zápase jsme určitě nebyli favority.

Muži

SKB Česká Třebová : TJ Sokol Pardubice I     50:78    (9:17, 25:32, 40:57)

Začátek zápasu byl vcelku vyrovnaný. Po 5 minutách byl stav 8:9. Následně se však začala projevovat fyzická vyspělost a zkušenosti na straně hostujících, kteří si vybudovali náskok 8 bodů. Ve 2. čtvrtině, kterou jsme celkem vyhráli 16:15, jsme perníkáře trochu znervóznili, když jsme se dostali i na stav 25:28 a na hřišti bylo chvílemi velmi dusno. Druhá polovina nezačala tradičně pro nás šťastně, neproměňovali jsme jasné šance a naopak dostávali vše, co soupeř vystřelil. Stav -19 byl již propastný. Své dovednosti tak mohli ukázat i naši "nováčci" a rozhodně nezklamali.

Body: Jonáš 21, Šimon 17, Petr Š. 4, Klejša 2, Filip K. 2, Michal 2, Štěpán 2
Šestky: Jonáš 4/2, Šimon 2/1, Petr Š. 4/0 !!!!, Jelen 2/0 !!

SKB Česká Třebová : BK Přelouč     88:75     (20:25, 51:46, 67:59)

Nevěděli jsme, zda v tomto zápase bude šance na první výhru SKB v mužích, jelikož při rozcvičování šlo vidět, že tým, který si den předem poradil s "oušťáky", vypadal celkem silně. Ke svému prvnímu zápasu v této sezóně se dostavil i pan Tomeš, což nám mohlo přinést trochu více klidu do obrany. Od začátku zápasu to vypadalo spíše jako individuální střelecká soutěž dvou hráčů Škop vs. Konvalina. Naši ostatní hráči však výborně pracovali v obraně a 3 minuty před koncem 1. čtvrtiny jsme vedli o 8 bodů 20:12. Následovala však super šňůra 0-13 a stav 20:25. Tento rozdíl si hosté udržovali až do 16. minuty, kdy jsme srovnali na 39-39 a následně nás Šimon poslal trojkou do vedení. Od této chvíle jsme udržovali velmi těsné vedení do cca 25. minuty, kdy již bylo zjevné, že Konvalinovi docházejí pomalu síly. Na lavičce Přelouče začala panovat nervozita a na naší straně naopak větší pohoda. Poté, co se ve 33. minutě vyfauloval i nejlepší hráč Přelouče a dostali jsme se do náskoku 15 bodů to vypadalo již nadějně. Po chvíli se však zase hosté 2 trojkami za sebou dostali pod psychologickou hranici 10 bodů a jistého nebylo nic. 2 minuty před koncem 81:75 a báli jsme se, abychom nedopadli jak BK Pardubice proti Nymburku. Naši kluci se však nepo....i a získali jsme po X letech první výhru mužů pro Českou Třebovou. Střelecký souboj kapitánů dopadl 44 x 29 pro SKB.

Body: Jonáš 44, Šimon 15, Štěpán 10, Filip 8, Jelen 6, Sam 3, Petr Š. 2
Šestky: Jonáš 17/12 !!!!!, Štěpán 2/2 :-), Filip 4/2, Jelen 4/2, Sam 2/1, Šimon 1/0!

tr. Chtěl bych klukům poděkovat za předvedené výkony v obou zápasech. V sobotu moc šancí nebylo, ale přesto jsme bojovali a v neděli to byl koncert. Vynikající práce v obraně podpořená neskutečnou střelbou Jonáše, ale i ostatních hráčů. V neděli jsme výhru potřebovali, což bohužel odnesli hráči z lavičky, kteří se do hry nedostali a celé jsem to postavil na zkušenostech našich 7-8 nejdéle hrajících hráčů. Tímto směrem se úplně vydávat nechci, ale jsme již v kategorii mužů, kde se každé zaváhání trestá. Děkuji všem

Ženy

SKB Česká Třebová : Sokol Hradec Králové "B"     51:65    (14:19, 22:31, 33:50)

Naše krásnější družstvo zahrálo proti favoritkám velmi dobře. V úvodu jsme dokonce soupeřky zaskočili a vedli jsme 11:4. Bohužel jsme náskok neudrželi a po desetiminutovce jsme měli mírnou ztrátu 14:19. V další části Hradec náskok ještě navýšil na cca 10 bodů, což se jim dařilo udržovat. Po poločasové pauze jsme zcela nezvykle měli na začátku převahu a ve 22. minutě nás Verča trojkou přiblížila na 27:31. Z následujícího průběhu jsme však na lavičce radost neměli, protože jsme získávali i herní převahu, ovšem zjistili jsme, co všechno se nedá dát :-). Např. 3 naše střely po sobě (všechny doskočené Luckou, která byla následně zachycena reprezentantkou Hartigovou :-) a z následného protiútoku jsme ihned inkasovali. Také několik neproměněných volných střel zcela u koše nás stálo spousty sil a zkušené ruce soupeřek nás dostali do kolen. I tak naše děvčata bojovala statečně až do konce a poslední čtvrtinu jsme dokonce vyhráli 18:15.

Body: Vendy 10, Bebe 8, Natálka M. 8, Verča 7, Míša 5, Lucka 4, Sevy 3, Natálka S. 3, Nela 3
Šestky: Bebe 4/2, Nela 2/1, Natálka S. 1/1 :-), Vendy 4/0 !!!!

SKB Česká Třebová : TJ Sokol Stěžery      86:44    (24:11, 33:22, 55:32)

V tomto zápase nebylo celkem moc co řešit. My jsme byli ve 12 a hostující dorazili o 6 hráčkách. Nejprve jsme točili celé pětky a pak se pravidelně prostřídaly na hřišti téměř všechny hráčky. Po jednoznačné první čtvrtině jsme asi chtěli ještě poškádlit diváky, protože následující pasáž jsme prohráli 9:11. Ve druhém poločase se nám ale vrátila herní pohoda a především v poslední části (31:12) naše děvčata zjistila, že umí dát bez problémů i koš, což nám bohužel chybělo den předem.

Body: Vendy 14, Bebe 12, Nela 12, Míša 11, Verča 9, Sevy 8, Natálka S. 7, Natálka B. 6, Lucka 6, Natálka M. 1
Šestky: Vendy 4/2 (konečně spadla :-), Sevy 2/2 :-), Lucka 2/1, Natálka M. 2/1, Natálka S. 1/1 :-), Bebe 2/0 !!, Natálka B. 2/0 !!, Nela 1/0 !