Vydařená generálka juniorek

01.09.2023

V úterý 29.8.2023 byla naše děvčata pozvána do Vysokého Mýta, kde se soustředila družstva juniorek a kadetek z BK Brandýs nad Labem a bylo nám ctí, když nás pozvaly na přípravné utkání. Nejprve to vypadalo, že pojedeme v šesti, ale nakonec se nás sešlo na palubovce 8. I tak to proti plné lavičce soupeřek nevypadalo pro nás nejlépe.

Navíc SKB nastupovalo k zápasu s respektem k ligovému soupeři. Nebylo to ovšem potřeba, protože jsme do zápasu vstoupily velice aktivně a ihned jsme si vybudovaly vedení nad zřejmě mladší pětkou soupeřek. Po první čtvrtině byl stav 8:18. Ve druhé části Brandýs nasadil zkušenější hráčky a stav se nám srovnal na poločasových 24:26. Po přestávce jsme vstoupily opět aktivněji my a opět jsme utekly na 8 bodů, aby následně dvěma trojkama domácí zase stáhly. Závěr zápasu tak sliboval tradiční přetahovanou až do konce a ve 35. minutě děvčata z Brandýsa poprvé překlopila skóre na svou stranu 43:42. Byl to však jejich poslední koš a SKB si šňůrou 10 bodů zajistilo první výhru v sezóně.

V tomto utkání však nešlo tolik o výsledek, ale o to, aby si oba týmy vyzkoušely co nejvíce hráček a zjistily, kde mají rezervy. V našem případě jsme zjistily, že naše fyzička není ještě na takové úrovni, abychom zvládly celý zápas v 7-8 lidech, což nás v sezóně čeká a musíme ji tak na začátku ročníku trochu pozvednout. Jinak byla hra z naší strany pěkná a bojovná.

BK Brandýs nad Labem : SKB Česká Třebová     43:52     (8:18, 24:26, 36:39)

body: Vendy 17, Verča 10, Jolča 8, Bebe 6, Nela 5, Lucka 2, Natka 2, Johanka 2
šestky: Bebe 7/2 !!!!!, Nela 2/1, Vendy 2/1