Zmar našich juniorů nadále trvá

05.01.2024

Poslední zápasy roku 2023 odehráli naši junioři v Rychnově nad Kněžnou, který nás v prvním kole soutěže deklasoval u nás doma o 30 bodů. Druhý zápas v rámci poháru byl však vyrovnaný a až do konce jsme pomýšleli na vítězství, i když nakonec jsme o koš prohráli. Do Rychnova jsme tak odjížděli s myšlenkami na vyrovnaný zápas. Bohužel jsme však podali jeden z nejhorších výkonů v naší historii a odjížděli jsme s ostudou.

BC Spartak Rychnov nad Kněžnou : SKB Česká Třebová85:40 (13:4, 33:17, 58:34)

Domácí bez své největší opory Markova a s nemocnými hráči nevypadali při rozcvičce nebezpečně. Již od úvodního rozskoku však bylo jasné, že naše kluky nečeká nic jednoduchého. Zatažená zóna s podkošovým hráčem Žabou nás hned odkázala k několika neúspěšným střelám z dálky, zatímco do naši obrany rychnováci pronikali jak nůž máslem. Po pěti minutách jsme prohrávali 13:1 a byli jsme zralí na ručník. Do druhé čtvrtiny jsme najeli se zlepšenou presovou obranou, což nejprve neslo své ovoce a v 17. minutě jsme stáhli na 23:17. V tomto momentu jsme však nedali vyloženou šanci ba naopak jsme inkasovali 5x v řadě a bylo dořešeno. Poločasových 33:17 a náš střelecký zmar nás odkázal na druhou kolej. Celková úspěšnost naší střelby se mohla pohybovat kolem 10 procent a výsledek tak narůstal do propastných rozměrů.

Body: Jonáš 17, Šimon 10, Jirka 4, Petr 3, Štěpán 3, Sam 3, Jelen 0 ???
Šestky: Šimon 9/6 :-), Jonáš 4/2, Jirka 2/2 :-), Sam 2/1, Jelen 2/0

Východočeský pohár:

BC Spartak Rychnov nad Kněžnou : SKB Česká Třebová      97:51     (25:10, 58:20, 86:39)

Tento zápas nemá smysl komentovat, každopádně do hry se více zapojila i naše méně zkušená lavička a hlavní "hrdiny" z prvního zápasu jsme nechali více odpočívat :-) Naše cíle se poněkud změnili na "Nedostat kilo" a "Dát aspoň 50 bodů".  Klukům se tento úkol podařilo splnit, což vneslo pozitivní energii na cestu domů.

Body: Šimon 11, Jelen 9, Sam 9 (1. trojka), Jonáš 8, Jirka 4, Pepa 4, Michal 4, Štěpán 2, Petr 0 ?
Šestky: Jirka 2/2, Pepa 2/2, Jelen 4/1, Jonáš 2/0

tr. jsou dny, kdy se nedaří vůbec nic a v basketbalu to platí dvojnásob. Naši kluci si nedokázali poradit se zónovou obranou, i když jsme se dostávali místy pěknou kombinační hrou do úplně volných střel. Bohužel špatná gravitace v místní hale, jak říká Lukáš Pucholt, nechala naše sny o třetím místě v soutěži v zapomnění a nyní už můžeme jen překvapit. Podmínkou je porazit Holice a Náchod a pokud se k nám přikloní štěstíčko i v Pace či Litomyšli, jsme schopní lídrům soutěže konkurovat.